miercuri, 18 ianuarie 2012
Steaua riscă excluderea din campionat!
Conform ROAF, orice club din Liga 1 şi a 2-a este obligat să participe cu minimum o echipă la fiecare dintre categoriile de juniori (A, B, C, D şi E), deci să aibă minim 5 echipe de juniori pt. a primi licenţă. La Steaua, echipele de juniori sunt lăsate baltă de finanţatorul George Becali, pentru care e mai ieftin să scoată mai mulţi bani din buzunar pentru transferuri decât să investească în juniori. Aceştia pleacă de la Steaua ca potârnichile, încotro văd cu ochii, ba pe la Dinamo, ba prin alte părţi, în timp ce Becali înjură jurnalişti (ascultă AICI). Dacă Steaua nu rezolvă problema până la reluarea campionatului (n.r. 25.02), Steaua riscă de la neprogramare la excluderea din campionat.
Abonați-vă la:
Postare comentarii (Atom)

Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu
Vă rugăm să nu folosiţi cuvinte vulgare. Altfel, voi fi nevoit să şterg comentariile.